به گزارش اکونا پرس،

‍به نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه 15، علیرضا جعفری سرپرست شهرداری منطقه با اعلام این خبر گفت: شهروندان در صورت مشاهده افراد بی خانمان، می توانند مراتب را به سامانه 137 اطلاع دهند تا با حضور مددکاران شهرداری تهران نسبت به انتقال این افراد به گرمخانه ها اقدام شود.

 او با اشاره به اینکه  زمان پذیرش مددسرای خاوران از ساعت 17 تا 3 بامداد می باشد و هر مددجو تا هر زمان که بخواهد می تواند در این مرکز بماند، افزود: مددسرا در شب های عادی میزبان 250 نفر است ولی با توجه به کاهش دما در شبهای گذشته 500 نفر در این مددسرا پذیرش شده اند.

 جعفری به اقدامات پیشگیرانه در مقابله با شیوع کرونا اشاره کرد و گفت: غربالگری مددجویان و توزیع ماسک بین آنها پیش از ورود به گرمخانه و نصب مواد ضدعفونی کننده در فواصل مناسب خوابگاه به منظور استفاده آنها از جمله این اقدامات است.

 او اضافه کرد: در صورت مشکوک بودن فرد آزمایش های تکمیلی تر با هدف کنترل به موقع بیماری انجام می شود.

 جعفری در تشریح اقدامات ضدعفونی کردن این مرکز گفت: تمام بخش های گرمخانه به طور مستمر گندزدایی و ضد عفونی شده و یکبار در روز نیز توسط سازمان خدمات اجتماعی شهرداری تهران به صورت وسیع سم زدایی می شود.

 سرپرست شهرداری منطقه با اشاره به اینکه  مددجو پس از اولین خروج  می بایست مجددا پذیرش شوند که مراحل پذیرش شامل تحویل لباس، سپردن وسایل شخصی به صندوق امانات، استحمام، ارجاع به واحد مشاوره، مددکاری و ورود به سالن است، افزود: ارائه شام و صبحانه و درصوت ماندن فرد دادن ناهار و ویزیت پزشک از دیگر خدمات مددسراست.