به گزارش اکونا پرس،

به نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه 15، مهدی صباغ با اعلام این خبر گفت: عملیات ایمن سازی حاشیه شمالی کانال سازمان آب در شهرک خاور شهر به طول 900 متر با جاگذاری 300 نیوجرسی در حاشیه این کانال آغاز شد.

او با اشاره به اینکه کانال آب روباز خاور شهر 40 سال گذشته برای انتقال آب و فاضلاب مناطق شهرداری 20 و 15 2 هزار و 150متر طول دارد، افزود: هزار و 650 متر از این کانال در ضلع جنوبی شهرک خاور شهر واقع است که از امروز ایمن سازی محدوده منطقه 15 اجرایی می شود.

شهردار منطقه ادامه داد: عملیات استقرار نیوجرسی در تمام طول حاشیه این کانال در محدوده منطقه 15 طی یک ماه انجام می شود و همزمان عملیات سرپوشیده سازی کانال نیز از منطقه 20 آغاز شده که فصل پاییز این عملیات به منطقه 15 می رسد.

شهردار منطقه به حوادث ناگوار و دلخراش سالهای گذشته به دلیل عدم ایمن سازی این کانال اشاره و اظهار امیدواری کرد:  با اجرای عملیات ایمن سازی این کانال  دیگر شاهد اتفاقات تلخ و آسیب های اجتماعی در این شهرک نباشیم.

صباغ گفت: با تلاش و پی گیری های مستمر همکاران یکی از وعده های اصلی برای اهالی شهرک خاورشهر امروز پس از 40 سال محقق می شود و تابستانی ایمن را در خاور شهر انشاالله شاهد هستیم. 

برپایه این گزارش، مراسم آغاز ایمن سازی کانال سازمان آب در شهرک خاور شهر با حضور حجت الاسلام سالمی امام جمعه خاور شهر، صباغ شهردار ، مدیران و معاونین منطقه، خانواده معظم شهدا و معتمدین محلی در شهرک خاور شهر برپا شد.