به گزارش اکونا پرس،

به نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه 15، محمد شیری شهردار منطقه درباره این خبر گفت: به همت اداره فضای سبز منطقه و با هدف بهبود منظر شهری و کاهش آلودگی زیست محیطی، عملیات توسعه فضای سبز ضلع شرقی و غربی جاده نظامی در ورودی تفرجگاه نرجس خاتون (س) و بهسازی محیطی تفرجگاه از ۷ آبان آغاز شد.

او به تشریح اقدامات انجام شده در این عملیات پرداخت و ادامه داد: اجرای عملیات توسعه فضای سبز به مساحت 17 هزارمترمربع، درختچه کاری در ضلع شرقی و غربی جاده نظامی در ورودی تفرجگاه نرجس خاتون (س) شامل اجرای عملیات خاکبرداری به حجم 4800مترمکعب و خاکریزی به حجم 5500 مترمکعب، تسطیح و مناسب سازی محل، کاشت 12 هزار بوته درختچه زینتی از جمله بربریس و یوکا، ژونی پروس و پیراکانتا جهت تنوع رنگ و بافت انجام شده است. 

به گفته شیری، زیرسازی و جدول گذاری زمین بازی کودکان به ابعاد 250 مترمربع، خرید و نصب انشعاب آب و آبخوری و نصب بیش از 50 عدد مبلمان شهری و یک ست ورزشی اقدام شده است.

شهردار منطقه از انجام اقدامات توسعه ی محور در این بوستان تا پایان سال خبر داد و افزود:  عملیات توسعه فضای سبز تفرجگاه نرجس خاتون (س) به میزان 45 هزار متر مربع تا پایان سال جاری کامل خواهد شد.

شیری با اشاره به اینکه تفرجگاه نرجس خاتون (س) 186 هکتار فضای سبز است، ادامه داد: منطقه ۱۵ پتانسیل توسعه فضای سبز را دارد و ما علاوه بر توسعه فضای سبز به دنبال افزایش کیفیت بوستان‌ها نیز هستیم.