به گزارش اکونا پرس،

به نقل از روابط عمومی معاونت برون مرزی رسانه ملی، موضوع برنامه این هفته «فلسطین؛ محرمانه‌زدایی» به بررسی عملکرد سازمانی به نام «تفکر پیشرو» اختصاص دارد که به رهبری یک کشیش کاتولیک سابق با هدف برقراری یک فرآیند صلح فراگیرتر در خاورمیانه فعالیت می‌کند اما در واقع یک گروه مرتبط اطلاعاتی است که به دستور یک مقام نظامی صهیونیست تشکیل شده است. 

این برنامه به تهیه‌کنندگی دیوید میلر و کریم دنیس و اجرای کریس ویلیامسون عملکرد سازمان «تفکر پیشرو» را در زمینه‌های مختلف مورد ارزیابی قرار می‌دهد. رهبر این گروه که یک کشیش کاتولیک سابق است مرتباً با نمایندگان فلسطین ملاقات کرده و از غزه بازدید کرده است.

دیوید میلر و روان مصری کارشناسان مسائل فلسطین فاش خواهند کرد که این سازمان به تحریک فرمانده دانشکده حقوق ارتش اسرائیل، آموس گیورا، تشکیل شده است و در میان متولیان آن افسرانی از اطلاعات نظامی بریتانیا حضور دارند و فعالیت می‌کنند.

ویلیامسون مجری «فلسطین؛ محرمانه‌زدایی» از کارشناسان برنامه می‌پرسد که رژیم صهیونیستی چه اهداف و مقاصدی را از تشکیل سازمان اطلاعاتی «تفکر پیشرو» دنبال می‌کند و این سازمان در پوشش بحث جنبش گفت‌وگو به دنبال چیست؟

برنامه «فلسطین؛ محرمانه‌زدایی» شنبه ساعت ۲۱ به وقت تهران از شبکه پرس تی‌وی پخش می‌شود. تکرار این برنامه نیز یکشنبه ساعت ۱۶:۰۰، ۲۳:۰۰ و دوشنبه ساعت ۰۷:۰۰, ۰۳:۰۰ و سه‌شنبه ۰۸:۰۰ و چهارشنبه ساعت ۱۱:۰۰ روی آنتن  می‌رود.علاقه مندان می توانند با مراجعه به لینک https://www.presstv.ir/Section/150108 این برنامه را در وب سایت شبکه پرس تی‌وی مشاهده کنند.