به گزارش اکونا پرس،

به نقل از روابط عمومی معاونت برون مرزی رسانه ملی، برنامه «جریان خاورمیانه» با تهیه‌کنندگی و اجرای مروه عثمان و با حضور کارشناسان و صاحب‌نظران، احتمال وقوع جنگ داخلی در عراق و نقض حاکمیت این کشور توسط ترکیه را از زوایای مختلف مورد نقد و بررسی قرار می‌دهد.

اخیرا هواداران مقتدی صدر به پارلمان عراق هجوم بردند و اختلافات سیاسی در این کشور و به ‌خصوص در میان شیعیان عراقی تشدید شده است.

حمزه خنسا کارشناس و خبرنگار روزنامه الاحکبر از بیروت به عنوان میهمان بخش اول «جریان خاورمیانه» به تحلیل اهداف مقتدی صدر از به خیابان آوردن طرفدارانش و به ویژه ممانعت از نامزدی محمد شیعه السودانی برای انتخابات ریاست جمهوری این کشور می‌پردازد.

موضوع بخش دوم برنامه «جریان خاورمیانه» با حضور علی آل مدهوش مفسر سیاسی از بصره، به دلایل و تبعات حمله ترکیه به اقلیم کردستان عراق و نقض حاکمیت این کشور اختصاص دارد.

این مفسر سیاسی با اشاره به شکایت عراق از ترکیه در شورای امنیت سازمان ملل، پیش‌بینی خود را از واکنش سازمان ملل ‌و نتیجه اختلافات میان عراق و ترکیه ارائه می‌دهد.

برنامه «جریان خاورمیانه» چهارشنبه ساعت  17:00 به وقت تهران از شبکه پرس تی‌وی پخش می‌شود. تکرار این برنامه نیز پنج‌شنبه ساعت 18:00، 03:00، جمعه ساعت 12:00 و شنبه ساعت 05:00 خواهد بود..علاقه‌مندان می توانند با مراجعه به لینک https://www.presstv.ir/Section/15095  این برنامه را در وب‌سایت شبکه پرس تی وی مشاهده کنند.