به گزارش اکونا پرس،

به نقل از روابط عمومی معاونت برون مرزی رسانه ملی، برنامه این هفته «اینسایت» نگاهی دارد به رشد جنبش‌های ضدآمریکایی در کشوهای آمریکای لاتین و به ویژه کشور بولیوی. 

این برنامه بر این موضوع تاکید دارد که در یک دهه اخیر منطقه آمریکای لاتین شاهد رشد و قدرت گرفتن گروه‌های چپ‌گرا و دولت‌های ضدآمریکایی است، به‌طوری که به نظر می‌رسد این منطقه دیگر حیاط خلوت آمریکا نیست.

سام مهدی ترابی، مجری برنامه «اینسایت» به همین مناسبت میزبان اوو مورالس رئیس جمهور سابق بولیوی است تا با او درباره قدرت گرفتن جنبش‌ها و دولت‌های ضدآمریکایی در منطقه آمریکای لاتین گفت‌وگو کند. از زمانی که مورالس در سال 2006 در بولیوی به قدرت رسید با فاصله‌گیری از آمریکا به سوی استقلال سیاسی و اقتصادی حرکت کرد. 

کشور بولیوی در گذشته توسط اقلیت اروپایی اداره می‌شد که بر اکثریت بومی‌های این کشور تسلط داشتند. در واقع بولیوی جایی است که چگوآرا در آن توسط نیروهای نظامی وقت بولیوی که تحت نفوذ آمریکا بودند کشته شد. منابع معدنی بولیوی از لیتیوم گرفته تا نقره و نیز ذخایر نفت و گاز این کشور توجه غارتگران غربی و اروپایی را به خود جلب کرده است. 

برنامه «اینسایت»شنبه ساعت۱۵:۰۰  به وقت تهران از شبکه پرس تی‌وی پخش می‌شود. تکرار برنامه نیز یکشنبه ساعت ۰۸:۰۰، دوشنبه ساعت ۶:۰۰ ، سه شنبه ساعت ۲۰:۰۰، چهارشنبه ساعت ۱۷:۰۰, پنجشنبه ساعت ۳:۰۰ و جمعه ساعت ۰۰:۰۰ روی آنتن می‌رود. علاقمندان می‌توانند با مراجعه به لینک https://www.presstv.ir/Section/150109 این برنامه را در وب سایت شبکه پرس تی‌وی مشاهده کنند.