به گزارش اکونا پرس،دکتر بهرام سرمست استاندار قم در جلسه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی استان قم که با حضور معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان میراث فرهنگی؛ صنایع دستی و گردشگری پیش از ظهر امروز در سالن جلسات امام جواد (ع) استانداری برگزار شد طی سخنانی اتمام طرح های نیمه تمام را اولویت استان قم در سال 98 عنوان کرد و گفت: باید ضمن اعلام علل عدم پیشرفت طرح های نیمه کاره میزان پیشرفت آن مشخص شود.

استاندار قم در ادامه با بیان اینکه در راستای توسعه ی پایدار در استان قم پذیرای نظرات کارشناسی متخصصین در حوزه های مختلف هستیم بیان داشت: باید جلسات کارشناسی که با حضور فعالین اقتصادی برگزار می شود جمع بندی و خلاصه آن برای مسئولان کشور ارسال شود.

وی افزود: دولت به تنهایی قادر به ایجاد توسعه به صورت همه جانبه نیست و بایستی با جذب اعتبارات بخش خصوصی و ساماندهی سرمایه ها زمینه ی ارتقاء وضعیت اشتغال و بهبود اقتصادی فراهم شود.

نماینده عالی دولت دراستان همچنین با اشاره به اهمیت واگذاری اختیارات در کنارمسئولیت ها به مدیران استانی گفت: از رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری درخواست داریم بخشی از مسائلی که در سطح اختیارات ملی است را به استانها تفویض نمایند.

علی اصغر مونسان رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری نیز با اشاره به آمادگی میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری کشور برای توسعه این صنعت در سطح استان‌های کشور، افزود: در تمام استان‌هایی که استاندار آن نگاه ویژه به بخش گردشگری داشته شاهد جهشی قابل‌توجه در آن استان خاص بوده‌ایم.

با بیان مزیت‌های بخش گردشگری گفت: سرعت ایجاد اشتغال و حجم سرمایه‌گذاری کمتر این بخش نسبت به بخش‌های دیگر از مزیت‌های مهم بخش گردشگری است، شرایط موجود در کشور شکل گرفتن اقتصاد جدیدی اجتناب‌ناپذیر کرده که این اقتصاد جدید چیزی جز صنعت گردشگری نمی‌تواند باشد.

معاون رئیس‌جمهور تأکید کرد: حجم مراجعه سرمایه‌گذاران برای سرمایه‌گذاری در بخش گردشگری هرروز بیشتر می‌شود. برای 2 هزار پروژه بخش گردشگری جدید بیش از 120 هزار میلیارد تومان در نظر گرفته‌ شده است.

مهرداد غضنفری امرایی معاون امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار قم نیز در این جلسه با بیان اینکه استفاده از نظرات بخش خصوصی نقش قابل توجهی در تحقق برنامه های توسعه ای مسئولان دارد اظهار داشت: یکی از سازوکارهای تحقق اقتصاد مقاومتی واگذاری طرح های نیمه تمام به بخش خصوصی است که با جدیت پیگیری می کنیم.

معاون استاندار قم همچنین ورود بیش از 20 میلیون زائر و گردشگر به استان قم به صورت سالانه را مورد توجه قرار داد و افزود: ظرفیت ویژه ای برای ترقی اقتصادی از طریق توسعه ی زیرساخت های گردشگری برای استان قم داریم که باید مورد توجه جدی مسئولان باشد.