به گزارش اکونا پرس،

به نقل از روابط عمومی کمیته ملی المپیک؛در ابتدای این نشست رئیس کمیته ملی المپیک کشورمان ضمن خیر مقدم به نائب رئیس اتحادیه جودو آسیا ابراز داشت:آرش میر اسماعیلی یکی از چهره های سرشناس  جودو آسیا و جهان و پرافتخار ترین قهرمان جودو ایران بوده و به رغم برخی مسائل پیش آمده برای جودو  و تعلیق آن به هیچ عنوان انگیزه خود را از دست نداد و در این مدت خدمات شایان توجهی به جودو کشور کرد که بسیار قابل تقدیر است.

محمود خسروی وفا ابراز داشت:کمیته ملی المپیک حمایت همه جانبه ای از این مدیر سرشناس و چهره ورزشی شناخته شده مردمی دارد و  کماکان پیگیر مسائل مربوط به آن هستیم وامیدواریم بعنوان نائب رئیس اتحادیه جودو آسیا حمایت همه جانبه ای از ایشان  و جودو ایران داشته باشید.

رئیس کمیته ملی المپیک کشورمان تصریح کرد:دو کشور ایران و عراق اشتراکات فرهنگی و دینی بسیاری با هم داشته بطوریکه در سفر به این کشور هیچ وقت  با میهمان نوازی که دارند احساس غربت نمی کنیم  و امیدوارم شما هم از سفر به ایران همین احساس را داشته باشید.

سمیر صادق الموسی نائب رئیس اتحادیه جودو آسیا ضمن تشکر از فرصت پیش آمده برای این دیدار و تاکید بر روابط دوستانه دو کشور و  اشتراکات فرهنگی ابراز داشت: روابط دوستانه دو کشور ایران و عراق در همه زمینه  ها بوده بطوریکه  بر اساس تفاهمنامه ای که داشته ایم دو بار میزبان جودو کاران ایران در اردوی مشترک و مسابقات  چند جانبه بودیم .

وی تصریح کرد:قطعا از جودو ایران در عرصه بین المللی دفاع می کنیم و هیچ عامل نمی تواند مناسبات دو کشور ایران و عراق را بر هم بزند و همانطور که شما از سفر به عراق احساس غربت نمی کنید ما هم در سفر به ایران چنین احساسی نداریم و  بدون تردید افزایش  مناسبات  ورزشی دو کشور جدای از افزایش دوستی ها باعث رشد ورزش طرفین خواهد شد.

آرش میراسماعیلی رئیس فدراسیون جودو نیز ابراز داشت:انصافا مسئولان جودو کشور عراق در این مدت ارتباط خوبی با جودو ایران داشته  حتی تفاهمنامه ورزشی در این زمینه امضا کرده ایم  و این ارتباطات همچنین ادامه خواهد داشت.

در این دیدار فرید فتاحین مدیر امور بین الملل کمیته و ابو یاسر رئیس هیات جودو کربلا نیز حضور داشت .